اسکرابر دستی (کفشوی دستی)

اسکرابر دستی چیست ؟

اسکرابر دستی

اسکرابر دستی یکی از انواع اسکرابرها با توجه به نحوه هدایت می باشد. در کفشوی دستی کاربر پشت دستگاه کف شوی ایستاده و همزمان با حرکت خود، دستگاه را به سمت جلو هدایت می کند.

نیرو محرکه حرکت دستگاه های اسکرابر دستی از طریق چرخش برس یا موتور جلوبرنده تأمین می گردد. طراحی منسجم و سهولت کاربری این دستگاه را به یکی از پرکاربردترین دستگاه های نظافت صنعتی تبدیل نموده است.

کفشوی برقی یک گزینه بسیار ایده آل برای کاربرد در عملیات نظافت روزانه در محیط های با مساحت کوچک تا متوسط می‌باشد و در نتیجه استفاده آن، کیفیت و سرعت عملیات شستشوی زمین به شکل قابل توجه افزایش می یابد. اگرچه اساس عملکرد و اجزای به کاررفته در یک مدل دستی با یک نمونه سرنشین دار کاملا مشابه است، اما پیش از اقدام به خرید کفشوی صنعتی باید از ویژگی ها و مزایای استفاده از هر دو مدل اطلاع کافی کسب شود تا نمونه تهیه شده بیشترین تناسب را با محیط  داشته باشد.

اسکرابر دستی در پهنای شستشو و ظرفیت مخازن متفاوت تولید می شوند. پهنای شستشوی کف شوی دستی بین 38 تا 80 سانتیمتر بوده و ظرفیت مخازن آن از 14 تا 90 لیتر متغیر می باشد. در مدل های بزرگتر زمین شور به منظور افزایش سهولت حرکت و هدایت دستگاه، کفشوی مجهز به یک موتور حرکتی شده است.

انواع اسکرابر دستی :

اسکرابر دستی باطری دار

در دستگاه های کف شور دستی باتری دار تامین انرژی موتور حرکتی، موتور برس، موتور مکنده و دیگر بخش های نیازمند نیروی محرکه، بر عهده چند باتری می باشد. این دستگاه های زمین شوی صنعتی دستی بدون نگرانی بابت نبود پریز برق در محیط، در بخش ها و راهروهای مختلف یک مجموعه قابل استفاده هستند. میزان شارژدهی باتری این دستگاه ها، بسته به ظرفیت باتری های آن داشته و اغلب بین دو تا چهار ساعت است. تناسب شارژدهی دستگاه با زمان نظافت حداقل یک مرحله ای محیط بایستی در انتخاب زمین شوی دستی مناسب در نظر گرفته شود.

اسکرابر برقی

اسکرابر برقی یا اسکرابر کابلی برای استفاده و عملکرد باید به یک پریز برق اتصال یابد. کف شوی صنعتی کابلی توان نظافتی بیشتری نسبت به مدل های باتری دار دارد. همچنین کاربر بدون هیچ نگرانی از اتمام شارژ، می تواند از آن استفاده کند. تفاوت منبع تغذیه بین برقی و باطری دار موجب شده تا مدل های کابلی به دلیل نداشتن باتری راحت تر جابجایی و هدایت شود. تفاوت های دیگر دستگاه های اسکرابر دستی در پهنای نظافت، ظرفیت مخازن آب و موتور جلوبرنده می باشد. تغذیه مستقیم با برق شهری فقط در اسکرابر دستی وجود دارد.

مزایای کفشوی دستی

سهولت کاربری

اسکرابر دستی در دو مدل با و بدون موتور جلوبرنده طراحی و تولید می شود. در مدل های دارای موتور جلوبرنده، سهولت کاربری بیشتر بوده و دستگاه با سرعت مشخص به جلو حرکت می نماید. دسته حرکتی ارگونومیک به همراه کلید های کنترلی قابل فهم نیز سهولت کار با دستگاه اسکرابر دستی را بیشتر نموده است.

جابجایی آسان

اسکرابر های دستی اغلب دارای ابعاد جمع و جور و وزن کمتر نسبت به مدل های خودرویی هستند. در نتیجه جابجایی و حرکت آنها با سهولت انجام گیرد. این ویژگی اسکرابر دستی موجب شده تا کاربر یا مسئول دستگاه بتواند به راحتی انرا با آسانسور در طبقات مجتمع های تجاری و … جابجا کند.

مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست

خرید دستگاه اسکرابر دستی در صورت رعایت اصول نگهداری و سرویس آن و در دراز مدت موجب بازگشت سرمایه می شود. کاهش هزینه های نظافت و شستشو و هزینه بکارگیری نیروی خدماتی از مزایای دیگر این دستگاه به حساب می آید. همچنین این کفشوی ها در مصرف آب صرفه جویی نموده و اغلب بدون نیاز به مواد شوینده سطح را تمیز می کنند. در نتیجه کفشوی های هزینه های خرید مواد شوینده را کاهش داده و سازگار با محیط زیست هستند.

اجزای تشکیل دهنده کفشوی دستی

بخش های اصلی یک دستگاه اسکرابر دستی شامل موتور، برس، تی و مخازن آب تمیز و کثیف می باشد. موتور اسکرابر دستی از نوع الکتریکی است و تامین منبع تغذیه دستگاه از طریق جریان مستقیم برق یا باتری تامین می شود. باتری های دستگاه دارای ظرفیت های مختلفی هستند و با یک شارژ کامل حدود 1.5 تا 2.5 ساعت شارژدهی می نمایند.

برس اسکرابر دستی معمولا به تعداد یک یا دو عدد در زیر دستگاه وجود دارد. تی اسکرابر در پشت شاسی دستگاه قرار دارد و وظیفه آن جمع آوری آب آلوده  می باشد. مخازن آب تمیز و کثیف دستگاه بصورت جداگانه تعبیه شده اند تا عملیات بدون انتشار آب آلوده در محیط انجام شود.

اسکرابر های دستی شرکت درسا :

پیشنهاد:

برای کسب اطلاعات درباره نوع دیگر اسکرابر, اسکرابر سرنشین دار کلیک کنید