اسکرابر سرنشین دار

اسکرابر سرنشین دار
پارامترواحدR 22670B
عرض شستشو mm670
عرض تیغهmm950
مساحت پوششM2/h 5700
تعداد برسعدد2
مخزن آب تمیزL70
مخزن آب کثیفL80
جنس مخازن پلی اتیلن
ولتاژ V24DC
توانW2020
قدرت مکش Mmh;o 1600
تعداد باطری Ah150-2
ابعاد(LWH) mm1240×980×1380
وزن خالص Kg230
میزان صدا db70>

اسکرابر سرنشین دار مدل R 22670B :

 • کف شوی سرنشین دار با بالاترین راندمان و قدرت مانور در فضاهای مختلف
 • قابلیت شستشو و خشک کردن سطوح به طور همزمان
 • کم صدا ترین دستگاه کفشوی سرنشین دار
 • دارای نمایشگر سطح آب تمیز
 • دارای سیستم اتوماتیک و هشدار دهنده جهت خاموش شدن دستگاه در زمان پر شدن مخزن آب کثیف
 • توان بالای موتور حرکتی(Traction Motor) با امکان حرکت دستگاه تا شیب 30 درجه
 • دارای پارویی مکش(تیغه ی خشک کن) ضد زنگ و منحنی شکل با بالاترین کارایی در جمع آوری آب
 • قابلیت نظافت و شستشوی انواع سطوح اپوکسی، موزائیکف سنگ، سرامیک و… با تعویض برس
 • بدنه مقاوم در برابر ضربه از جنس پلی ایتلن
 • تعبیه پارویی مکش در انتهایی ترین قسمت دستگاه جهت عدم جایگذاری چرخ بر روی سطح
 • مجهز به چرخ خای ضد سایش
 • طراحی برس های دوجانبه(خلاف گرد)با قابلیت تنظیم فشار روی برس و کنترل حجم آب مصرفی
 • تنظیم شتاب موتور حرکتی به صورت اتوماتیک در هنگام دور زدن و حرکت اولیه جهت جلوگیری از لیز خوردن و هرز گشتن چرخ ها
 • تعمیر و نگهداری آسان و کم هزینه
 • دارای چراغ گردان هشدار دهنده جهت افزایش امنیت در زمان کار

اسکرابر سرنشین دار چیست ؟

اسکرابر سرنشین دار

اسکرابر سرنشین دار یکی از مدل های دستگاه اسکرابر یا کفشوی می باشد که طراحی مشابه با خودرو دارد.

که هدایت آن توسط کاربر و بوسیله فرمان و پدال گاز انجام می گیرد. در واقع برای هدایت این دستگاه کاربر بر روی صندلی می نشیند و به ماند یک خودرو کف شوی را هدایت و محیط را نظافت می نماید. اسکرابر سرنشین دار به دلیل کارایی بسیار بالا و مخازن آب تمیز و کثیف بسیار بزرگ، جهت شستشو و نظافت محیط های با وسعت متوسط تا زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

اسکرابر های خودرویی در انواع و ابعاد گوناگون تولید شده اند که این امکان را به مشتریان می دهد تا با توجه به انواع نیازها و با داشتن هرگونه امکانات و شرایطی دستگاه مناسب خود را انتخاب نمایند. منبع تغذیه اسکرابر سرنشین دار اغلب به وسیله باتری تامین می شود و این موضوع موجب می گردد تا دستگاه زمین شوی به راحتی وارد فضاهای مختلف گردد.

کاربرد اسکرابر سرنشین دار :

اسکرابر سرنشین دار با توجه به ابعاد بزرگ، مخازن با ظرفیت بالا و پهنای شستشوی عریض جهت تمیز کردن فضاهای وسیع در مراکز تجاری و صنعتی دارای کاربرد بیشتری می باشد.

چرا که پهنای کاری بالای این دستگاه موجب افزایش سرعت عملیات شستشو و نظافت می شوند. همچنین با توجه به ظرفیت بالای مخارن آب تمیز و آب کثیف در این دستگاه ها تعداد دفعات لازم برای تخلیه آب کثیف و بارگیری آب تمیز کاهش یافته و هیمن امر نیز موجب کاهش اتلاف وقت می گردد.

از این رو دستگاه های اسکرابر گزینه ای مناسب برای شستشو و نظافت محیط های وسیع می باشند. علاوه بر این از آنجایی که در این مدل از اسکرابر ها،‌ کاربر روی صندلی نشسته و عملیات نظافتی را به انجام می رساند، کمتر خسته شده و از این رو توان بیشتری برای ادامه فعالیت خواهد شد.

پایانه ها، مراکز آموزشی، اماکن مذهبی و کارخانجات تولیدی از دیگر بخش هایی هستند که اسکرابر سرنشین دار برای شستشوی سطوح کف در آن ها کاربرد دارد. همچنین کفشور خودرویی برای شستشوی کفپوش انبار ها، فروشگاه های زنجیره ای، بیمارستان ها و ادارات بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. راهرو و ورودی های محیط باید به گونه ای باشد که این دستگاه بتواند از آن ها عبور کرده و در انتهای مسیر دور بزند.

اسکرابر خودرویی اکثرا در موارد زیر استفاده می شود :

اسکرابر خودرویی اکثرا در موارد زیر استفاده می شود :

 • معابر عبور و مرور در مراکز خرید و مجتع‌های تجاری و تفریحی
 • سالن‌های ورزشی
 • پارکینگ‌های بزرگ
 • راهروها در بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها
 • انبارهای صنعتی و سالن‌های تولید کارخانه‌ها

مزایا و ویژگی های استفاده از اسکرابر خودرویی نسبت به اسکرابر دستی :

مزیت اصلی اسکرابر سرنشین دار، هدایت آسان و بدون دردسر آن مانند یک خودرو می باشد. این امر خستگی کاربر در حین شستشوی سطح را کاهش داده و باعث شده تا کاربر مدت زمان بیشتری توانایی نظافت محیط را داشته باشد.

مخازن آب بزرگ مزیت دیگر این دستگاه است که از انتشار آب آلوده در محیط جلوگیری می نماید. موتور مکش قدرتمند کف شوی خودرویی نیز آب آلوده را بطور کامل از سطح جمع آوری می کند تا سطح کاملا خشک شود. پهنای شستشوی عریض از مزایای دیگر اسکرابر خودرویی به حساب می آید که بازدهی آنرا بخصوص در محیط های وسیع بالا برده است. این ویژگی اسکرابر سرنشین دار همچنین زمان رفت و برگشت های دستگاه را کمتر می کند. با توجه به مصرف بهینه آب و عدم نیاز به ماده شوینده در اغلب موارد، این دستگاه سازگاری مناسبی با محیط زیست دارد.

کارایی بالاتر کاربر

هنگام استفاده از یک اسکرابر سرنشین دار در کل بازه زمانی انجام عملیات شستشوی کف، کاربر بر روی صندلی دستگاه نشسته و تنها وظیفه هدایت دستگاه را از طریق کنترل فرمان آن به عهده دارد. بنابراین میزان مصرف انرژی توسط وی به حداقل کاهش یافته و برای مدت زمان طولانی‌تری قادر به کار کردن می باشد.

فشار بالاتر برس ها

وزن دستگاه‌های اسکرابر سرنشین دار در مقایسه با اسکرابرهای دستی بالاتر می‌باشد. این مسأله فشار اعمال شده بر روی برس‌ها را افزایش می‌دهد و در نتیجه این رده از دستگاه های کف شوی صنعتی برای استفاده در محیط های صنعتی و از بین بردن آلودگی‌های سرسخت گزینه‌های مناسب تری خواهند بود.

قابلیت تنظیم سرعت حرکت

با توجه به اینکه تمامی دستگاه های اسکرابر سرنشین دار مجهز به موتور جلوبرنده هستند، این دستگاه ها غالبا دارای امکان تنظیم سرعت حرکت می‌باشند. بر این اساس می توان سرعت حرکت دستگاه را متناسب با میزان و نوع آلودگی موجود بر روی سطح انتخاب نمود.

قابلیت حرکت روی سطوح شیبدار

تمامی دستگاه‌های اسکرابر سرنشین دار مجهز به موتور جلوبرنده می‌باشند و با توجه به وزن و ابعاد دستگاه از موتورهای جلوبرنده قدرتمند در تولید این رده از دستگاه‌ها استفاده می‌شود. وجود این موتور جلوبرنده قدرتمند امکان حرکت دستگاه را بر روی سطوح شیبدار و رمپ‌ها با شیب بالاتر فراهم می‌نماید.

استفاده از موتور دیزل

با توجه به کاربرد گسترده اسکرابر‌ سرنشین دار در محیط‌های صنعتی همانند کارخانه‌ها و انبارهای صنعتی و با در نظر گرفتن شرایط کاری سخت و حجم بالای آلودگی‌های سرسخت در چنین محیط‌هایی در تولید برخی مدل‌های صنعتی سخت کار از موتورهای دیزل استفاده می‌شود که قدرت بالاتری برای دستگاه فراهم می‌کنند.

پهنای شستشوی بیشتر

اسکرابر سرنشین دار به واسطه داشتن ابعاد بزرگ، از پهنای شستشوی بزرگی برخوردار می باشد در نتیجه در هنگام حرکت مقدار بیشتری از سطح زمین را شستشو می دهد. بنابراین سرعت انجام عملیات نظافت و شستشو به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

مخازن آب با گنجایش بالا

دستگاه کف شوی خودرویی مخازن آب تمیز و آب کثیف بزرگ تری دارد و در نتیجه آب تمیز دیرتر به پایان رسیده و تعداد دفعات پر و خالی کردن مخازن کاهش پیدا می کند؛ به این ترتیب در وقت و انرژی صرفه جویی می گردد. بالا بودن پهنای نظافت و مخازن آب بازدهی و سرعت عملیات شستشو را افزایش داده و میزان بهره وری را بیشتر می کند. همین امر منجر به افزایش سرعت نظافت و کاهش زمان لازم برای شستشو می گردد.

منبع تغذیه

نیروی محرکه اسکرابر خودرویی با استفاده از باتری یا سوخت فسیلی تأمین می گردد و به این ترتیب، دستگاه از قدرت مانور فوق العاده ای برخوردار است. باتری های ژل به دلیل هزینه های پایین تعمیر و نگه داری، طول عمر و شارژدهی بالا به عنوان باتری هایی صنعتی و با کارکردی بهینه به شمار می آیند. قدرت مانور بالای این دستگاه امکان دسترسی به بخش های دور از از دسترس و فاقد کلید برق را به راحتی فراهم می نماید.

موتور جلو برنده

اسکرابر سرنشین دار وزن بیشتری نسبت به مدل های دستی دارد و به منظور هدایت آسان آن ها به موتور جلو برنده تجهیز گردیده اند. این موتورها سرعت و سهولت عملیات نظافت را افزایش داده و سبب شستشوی یکنواخت سطوح می شود که در نتیجه آن کیفیت شستشو به طور قابل ملاحظه ای بیشتر خواهد شد. در این دستگاه ها به واسطه تجهیز به موتور جلو برنده کاربر تنها وظیفه هدایت دستگاه را بر عهده دارد.

ساختار صنعتی و مکانیکی

دستگاه زمین شوی صنعتی با هدایت خودرویی بر پایه اصول مکانیکی طراحی شده و فاقد سیستم های پیچیده الکترونیکی است؛ از همین رو میزان خرابی و هزینه های تعمیر و نگهداری کاهش چشمگیری می یابد و علاوه بر این سهولت کارکرد دستگاه در محیط های سخت صنعتی فراهم می آورد.

تجهیز به صندلی

اسکرابر سرنشین دار مجهز به صندلی می باشد. در نتیجه کاربر این دستگاه روی صندلی نشسته و دستگاه کفشوی را همانند هدایت یک خودرو، هدایت می نماید. از آنجایی که در این مدل از کفشوی ها کاربر روی صندلی نشسته و عملیات ظافتی را هدایت می نماید، کمتر خسته و در نتیجه توان بیشتری برای ادامه فعالیت خواهد داشت. همین امر موجب افزایش قابل ملاحظه در بهره وری کاری می گردد.

کنترل پنل ساده

کنترل پنل این دستگاه بسیار ساده بوده و از این رو کاربر به راحتی شیوه کار با دستگاه را فرا می گیرد. استفاده از اهرم های مکانیکی به جای سیستم های پیچیده الکترونیکی در این دستگاه،موجب تسهیل در کار با دستگاه گردیده است.

پیشنهاد :

برای کسب اطلاعات درباره نوع دیگر اسکرابر,اسکرابر های دستی درسا کلیک کنید.