اسکرابر (کف شور) – دستگاه کف شوی صنعتی و شستشو سطوح

فیلم معرفی محصولات :

انواع اسکرابر شرکت درسا

اسکرابر سرنشین دار

اسکرابر سرنشین دار

اسکرابر دستی

اسکرابر دستی

اسکرابر یا کف شور چیست ؟

اسکرابر یک دستگاه نظافتی صنعتی و مکانیزه است که به صورت همزمان عملیات شستشو و خشک کردن سطح زمین را انجام می‌دهد. و یک کفشوی مکانیزه دارای یک سیستم برس زنی ، مخازن جداگانه آب تمیز و کثیف و سیستم مکش آب و آلودگی است.

در چند سال اخیر پیشرفت هرچه سریعتر علم و تکنولوژی و مراکز صنعتی گسترده موجب شده جوامع و صنایع مکانیزه شدن بیاندیشند. در نتیجه موجب تولید و عرضه دستگاه‌های مکانیزه نظافتی همچون اسکرابر گشته است.

افزایش کیفیت . ارتقاء سطح بهداشت محیط . افزایش سرعت و بهبود کارایی از مهم‌ترین محاسن استفاده از دستگاه‌های اسکرابر ( زمین شوی ) محسوب می‌شود.

مزایای استفاده از اسکرابر(کف شور)

1- افزایش سرعت شستشوی .

2- افزایش کیفیت شستشوی .

3- کاهش زمان خشک شدن زمین .

4- کاهش مصرف اب و مواد ش.ینده .

افزایش بهره وری اقتصادی با استفاده از دستگاه اسکرابر سرنشین دار و بدون سرنشین

مثالی از ضرورت استفاده از اسکرابر : سطوح کف به واسطه تردد افراد همواره آلوده و کثیف می شوند. مسلما ماندگاری آلاینده ها بر روی سطوح کف می تواند تاثیرات نامطلوبی را بر روی جلوه های بصری محیط داشته و علاوه بر این به واسطه خاصیت اسیدی اغلب آلاینده ها. آسیب های جدی. پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را بر روی سطوح وارد نماید.

از این رو شستشو و نظافت آنها امری لازم و ضروری می باشد. اما شستشو و نظافت سطوح کف به واسطه موقعیت فیزیکی این سطوح امر دشواری بوده و از این رو شستشو و نظافت آنها همواره مورد غفلت  و سهل انگاری واقع می شود. اگر چه از دیر باز تا کنون از شیوه های سنتی و دستی نظافت برای شستشو و حذف آلاینده های انباشته بر روی این سطوح استفاده می شود.

اما استفاده از سطل آب و تی دستی قادر به تامین تمامی نیازهای نظافتی محیط نبوده و نمی تواند آنگونه که  باید و شاید آلاینده های انباشته در محیط را حذف نماید. در چنین شرایطی استفاده از دستگاه های اسکرابر سرنشین دار و بدون سرنشین(کف شوی-زمین شو) راهکار مناسب و ایده آلی برای شستشو و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها از روی کفپوش ها می باشد.

انواع اسکرابر

ساز و کار دستگاه

اسکرابر دستی و خودرویی یا کف شوی صنعتی(زمین شوی) دستگاهی مکانیزه و صنعتی برای شستشو و نظافت آلاینده ها از روی سطوح هموار کف می باشد که با استفاده از سیستم برس زنی و پاشش آب تمامی آلاینده های چسبیده بر روی سطوح را از روی سطوح جدا نموده و شستشو می دهد.

این دستگاه ها به منظور ارتقا کیفیت شستشو و نظافت، مجهز به مخازن مجزا برای آب تمی زو آب کثیف بوده و از این رو همواره از پاشش اب تمیز برای شستشو و نظافت استفاده می نمایند.

همزمانی عملیات شستشو و خشک نمودن سطوح از مهم ترین ویژگی های دستگاه های اسکرابر می باشد که به واسطه تجهیز این دستگاه ها به سیستم مکنده و لاستیک تی محقق می گردد.سیستم مکنده این دستگاه وظیفه دارد تا تمامی آب و مایعات آلوده ناشی از شستشو را جمع آوری نموده و به داخل مخزن آب کثیف منتقل نماید.

اسکرابر دستی

نقش این دستگاه در افزایش بهره وری اقتصادی

با توجه به اهمیت نظافت درست و کاربردی کفپوش ها استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری دستگاه های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه های اسکرابر(کف شو-زمین شوی) راهکار مقرون به صرفه و ایده الی برای شستشو و حذف آلانیده های انباشته از روی سطوح می باشد.

از آنجایی که دستگاه های اسکرابر به منظور شستشوی تخصصی سطوح کف طراحی شده اند، عملیات شستشو و نظافت را به نحو کاملا تخصصی انجام داده  و با بهره گیری از سیستم های کاملا کانیز ه عملیات شستشو و حذف آلانیده ها را به صورت کاملا حرفه ای و بدون دخالت دست انجام می دهد. همین امر مانع از باقی ماندن آلاینده ها بر روی سطوح شده و در نتیجه کفپوش ها کاملا تمیز و عاری از آلودگی می گردند. همین امر موجب حفظ درخشندگی و طول عمر کفپوش ها می گردد.

از سوی دیگر کاهش در تعداد نیروی خدماتی از دیگر مزایای استفاده از دستگاه های اسکرابر دستی و خودرویی می باشد که کاهش در مصرف آب و مواد شوینده هزینه ها و به تبع آن افزایش بهره وری و سود آوری را در پی دارد.